Co nam daje trampolina?

wiele już czytaliśmy o równowadze ruchowej, najważniejsze znaczenie ma koordynacja ruchowa, która jest naszym przewodnikiem w podzielności uwagi, orientacji przestrzennej, koncentracji, pamięci ruchowej, refleksu, a nawet poczucia rytmu.

Dlaczego?,

skakanie na trampolinie pozwala cały czas kontrolować niestabilne podłoże (charakter siatki), a nasza świadomość powoduje koncentrację umysłu na utrzymaniu równowagi (koordynacji ruchowej) i środka ciężkości, tym samym zwiększamy swoje umiejętności, zdolności motoryczne w zakresie równowagi ruchowej, ponadto redukuje stres i napięcie i jak czekolada wpływa na wydzielanie endorfin (hormonów odpowiedzialnych za zadowolenie i dobre samopoczucie).

Trampolina to trening aerobowy - doskonały nie tylko dla dzieci, ćwiczenia na trampolinie zmniejszają przeciążenia  jak wynika z badań o 40%, co zmniejsza ryzyko kontuzji, takie ruchy jak wzrost przyciągania grawitacyjnego sprawia, że kości stają się mocniejsze, znacznie gęste (co przeciwdziała osteoporozie),  również takie ćwiczenia są skuteczniejsze w 68% niż jogging.

Jak bezpiecznie korzystać z trampoliny - widząc jej atuty i korzyści należy zastanowić się jak racjonalnie i bezpiecznie korzystać z jej atrybutów, znaczące jest, że bezpieczeństwo zależy ilości osób korzystających z trampoliny - powinniśmy skakać pojedynczo, większa liczba osób jednocześnie oznacza więcej urazów i kontuzji oraz przed wejściem na trampolinę należy wykonać ćwiczenia rozgrzewające, by przygotować nasze stawy, organizm na wysiłek.

Użytkowanie trampoliny w ogrodzie

komfort użytkowania trampolin w ogrodzie jest przygotowana do treningu, zabawy (f. ZIPRO). Istotnym jest, że po deszczowych dniach wystarczy chwila słońca i wiatru, by zniknęła wilgoć.

Poniżej wybrane modele trampolin:

Zipro Markowa Trampolina Ogrodowa Siatka Drabinka 8FT 252cm+torba


Zipro Markowa Trampolina Ogrodowa Siatka Drabinka 10FT 312cm+torbaZipro Markowa Trampolina Ogrodowa Siatka Drabinka 12FT 374cm+torbaZipro Markowa Trampolina Ogrodowa Siatka Drabinka 14FT 435cm+torba

Zipro Markowa Trampolina Ogrodowa Siatka Drabinka 16FT 496cm+torbazobacz pozostałe modele oraz marki trampolin w sklepie online