W poniższym artykule przedstawiamy działanie spiruliny dla zdrowia. W kolejnych artykułach w naszej kategorii bloga "suplementy diety", będziemy przedstawiać pozostałe, wybrane sumplementy diety. Wybrane suplementy dostępne są w sklepie online.

Spirulina, to niepozorna zielona alga. Największe jej zalety to wartości odżywcze oraz wysoka zawartość białka (nawet do 75 %), zawiera aminokwasy endogenne oraz egzogenne. Jest również bogactwem witamin: C,E,B (B1,B12,B6) oraz minerałów – żelaza, magnezu, wapnia, fosforu, potasu, beta karotenu czy też fosforu i kwasu foliowego (wskazany dla kobiet w ciąży).

Spirulina zawiera fiksocyjaminę (pigment) odpowiedzialną za neutralizację wolnych rodników oraz indywidualne właściwości prozdrowotne.

Stanowi zatem:

  • alternatywę protein (porównywalna z białkiem mięsa)
  • działa przeciwwirusowo
  • obniża glikemię (zalecana dla osób z cukrzycą typu II)
  • wzmacnia układ immunologiczny (odporność na infekcje)
  • wpływa na utrzymanie wzroku w doskonałej kondycji
  • pomaga w utrzymaniu właściwego ciśnienia krwi
  • wspomaga pracę tarczycy (zawiera jod)

Wspaniały dodatek do koktajli, jest uzupełnieniem diety w mikroelementy, co znaczące oczyszcza nasz organizm z toksyn i metali ciężkich. Suplementacja diety z dodatkiem spiruliny (alg) jest zalecana dla sportowców, wegetarian oraz wszystkim, którzy w suplementacji diety podchodzą do niej z wiedzą o własnym zdrowiu i rozsądnym celem, by nasz organizm dla nas pracował doskonale.

Poniżej wybrane produkty:

Spirulina proszek 500g
Spirulina Suplement diety w formie sypkiej.
Spirulina tabletki 250mg (400 tabletek 100g)
Spirulina w tabletkach posiada formę najwygodniejszą do połykania.Spirulina proszek 100g
Spirulina Suplement diety w formie sypkiej.